Lukujärjestys

.

UMC – Dance Studiosin tunneille ilmoittautuminen tehdään Hobiver-järjestelmän kautta. Tällä sivulla pääset tutustumaan tuntivalikoimaan. Mikäli tuntivalinnat- tai tasot mietityttävät, olethan meihin yhteydessä niin autamme mielellämme.

LUKUVUODEN 2024 – 25 LUKUJÄRJESTYS ON JULKAISTU JA ILMOITTAUTUMINEN ON AUKI!

UMC:n Kesälukukauden infot -> Katso SUMMER – lukujärjestys täältä

Hobiveriin pääset tästä linkistä: HOBIVER

Tasot:

Avoin = Tuntisisältö on suunniteltu eri kokemustaustan omaaville harrastajille.

Alkeistaso = Lajiin tutustujat tai yhden vuoden kokemus lajista.

Keskitaso = Kun lajin alkeet on hallussa. 1-2 vuotta kokemusta lajista alla.

Jatkotaso = Vähintään 5 vuoden kokemus lajista.

Maanantai

Aika Tunti Opettaja Sali Nro
16:15-17:15 Jazz / Show 10-12v (keskitaso) Nina Elonsuo Studio 1 1
16:15-17:15 Breaking 7-9v (avoin) Jani Salonen Studio 2 6
16:45-17:45 Theater Dance (avoin) Neija Välilä Studio 3 11
17:15-18:15 Jazz / Show 7-9v (keskitaso) Nina Elonsuo Studio 1 2
17:15-18:15 Waacking yli 13v (keskitaso, jatkotaso) Sanaz Hassani Studio 2 7
17:45-18:45 Jumps and Turns yli 15v (jatkotaso) Liisa Tirkkonen Studio 3 12
18:15-19:15 Choreo by Sanaz yli 15v (keskitaso, jatkotaso) Sanaz Hassani Studio 2 8
18:15-19:15 Contemporary yli 13v (alkeistaso) Moona Penttinen Studio 1 3
18:45-20:00 Contemporary Jazz yli 15v (jatkotaso) Liisa Tirkkonen Studio 3 13
19:15-20:15 Floor & Flow yli 13v (alkeistaso) Moona Penttinen Studio 1 4
19:15-20:15 Hip Hop Technique / Freestyle yli 15v (jatkotaso) Sanaz Hassani Studio 2 9
20:00-21:15 Stage with Liisa (suljettu ryhmä) Liisa Tirkkonen Studio 3 14
20:15-21:15 Contemporary Adults yli 18v (avoin) Moona Penttinen Studio 1 5
20:15-21:15 Hip Hop Choreo yli 15v (jatkotaso) Sanaz Hassani Studio 2 10

Tiistai

Aika Tunti Opettaja Sali Nro
16:15-17:15 Commercial yli 13v (avoin) Mea Poikolainen Studio 2 20
16:15-17:15 Hip Hop 10-12v (alkeistaso) Pinja Weijo Studio 1 15
16:45-17:45 Hip Hop Choreo Adults yli 18v (keskitaso, jatkotaso) Mira Saarinen Studio 3 25
17:15-18:15 Hip Hop Technique / Freestyle 7-12v (avoin) Pinja Weijo Studio 1 16
17:15-18:15 Hip Hop Technique / Freestyle yli 15v (jatkotaso) Sanaz Hassani Studio 2 21
17:45-18:45 Hip Hop Technique / Freestyle Adults yli 18v (keskitaso, jatkotaso) Mira Saarinen Studio 3 26
18:15-19:15 Hip Hop 7-9v (alkeistaso) Pinja Weijo Studio 1 17
18:15-19:15 Hip Hop Choreo yli 15v (jatkotaso) Sanaz Hassani Studio 2 22
18:45-19:45 Hip Hop Choreo yli 13v (jatkotaso) Mira Saarinen Studio 3 27
19:15-20:15 Choreo by Sanaz yli 15v (keskitaso, jatkotaso) Sanaz Hassani Studio 2 23
19:15-20:15 Contemporary Jazz yli 13v (keskitaso, jatkotaso) Veera Venho Studio 1 18
19:45-21:15 Katutanssi muodostelma Juniorit (suljettu ryhmä) Mira Saarinen Studio 3 28
20:15-21:15 Showjazz / Heels (keskitaso, jatkotaso) Veera Venho Studio 1 19
20:15-21:30 Stage with Sanaz (suljettu ryhmä) Sanaz Hassani Studio 2 24

Keskiviikko

Aika Tunti Opettaja Sali Nro
16:00-17:00 Junior Commercial 10-12v (avoin) Taru Pellinen Studio 1 29
16:15-17:15 Breaking yli 10v (avoin) Jani Salonen Studio 2 34
16:15-17:30 Stage with Veera (suljettu ryhmä) Veera Venho Studio 3 39
17:00-18:00 Contemporary Jazz yli 13v (alkeistaso) Taru Pellinen Studio 1 30
17:15-18:15 Hip Hop Choreo yli 13v (keskitaso) Mira Saarinen Studio 2 35
17:30-18:30 Contemporary Jazz Adults yli 18v (alkeistaso) Veera Venho Studio 3 40
18:00-19:00 Jumps and Turns yli 15v (jatkotaso) Liisa Tirkkonen Studio 1 31
18:15-19:15 Hip Hop Technique / Freestyle yli 13v (keskitaso) Mira Saarinen Studio 2 36
18:30-20:00 Katutanssi muodostelma Aikuiset 1 (suljettu ryhmä) Sanaz Hassani Studio 3 41
19:00-20:00 ShowJazz / Heels yli 15v (jatkotaso) Liisa Tirkkonen Studio 1 32
19:15-20:15 Hip Hop Choreo Adults yli 18v (keskitaso, jatkotaso) Mira Saarinen Studio 2 37
20:00-21:30 Katutanssi muodostelma Aikuiset 2 (suljettu ryhmä) Sanaz / Mira Studio 3 42
20:00-21:30 Performing Arts muodostelma Aikuiset 1 (suljettu ryhmä) Liisa Tirkkonen Studio 1 33
20:15-21:15 Commercial yli 13v (keskitaso) Pinja Weijo Studio 2 38

Torstai

Aika Tunti Opettaja Sali Nro
16:00-17:00 Commercial Heels yli 13v (alkeistaso) Mea Poikolainen Studio 2 48
16:15-17:15 Contemporary Jazz Adults yli 18v (keskitaso) Liisa Tirkkonen Studio 3 53
16:15-17:15 Party Ballet 10-12v (avoin) Saga Elgland Studio 1 43
17:00-18:00 Waacking yli 13v (alkeistaso) Jonna Malinen Studio 2 49
17:15-18:15 Party Ballet 7-9v (avoin) Saga Elgland Studio 1 44
17:15-18:15 ShowJazz / Heels Adults yli 18v (keskitaso) Liisa Tirkkonen Studio 3 54
18:00-19:00 Hip Hop Choreo yli 13v (alkeistaso) Jonna Malinen Studio 2 50
18:15-19:15 Contemporary Jazz yli 15v (jatkotaso) Liisa Tirkkonen Studio 3 55
18:15-19:15 Party Ballet yli 13v (avoin) Saga Elgland Studio 1 45
19:00-20:00 Commercial yli 15v (jatkotaso) Mira Saarinen Studio 2 51
19:15-20:15 Choreo By Jonna yli 13v (keskitaso) Jonna Malinen Studio 3 56
19:15-20:15 Floor & Flow (keskitaso, jatkotaso) Moona Penttinen Studio 1 46
20:00-21:15 Stage with Mira (suljettu ryhmä) Mira Saarinen Studio 2 52
20:15-21:15 Commercial yli 13v (keskitaso) Jonna Malinen Studio 3 57
20:15-21:15 Contemporary yli 13v (keskitaso, jatkotaso) Moona Penttinen Studio 1 47

Perjantai

Aika Tunti Opettaja Sali Nro
16:15-17:15 Jazz / Show 10-12v (alkeistaso) Veera Venho Studio 3 66
16:15-17:15 Junior Commercial 7-9v (avoin) Taru Pellinen Studio 1 58
17:15-18:15 Hip Hop Choreo yli 13v (keskitaso) Jonna Malinen Studio 2 62
17:15-18:15 Contemporary Jazz yli 13v (keskitaso) Taru Pellinen Studio 1 59
17:15-18:15 Jumps & Turns 10-12v (avoin) Veera Venho Studio 3 67
18:15-19:15 Hip Hop Choreo Adults yli 18v (alkeistaso) Jonna Malinen Studio 2 63
18:15-19:15 Jazzfunk yli 13v (keskitaso, jatkotaso) Veera Venho Studio 3 68
18:15-19:15 Jumps & Turns yli 13v (keskitaso) Taru Pellinen Studio 1 60
19:15-20:15 Choreo by Jonna Adults yli 18v (avoin) Jonna Malinen Studio 2 64
19:15-20:15 Choreo by Taru yli 15v (keskitaso, jatkotaso) Taru Pellinen Studio 1 61
20:15-21:15 Commercial yli 13v (jatkotaso) Jonna Malinen Studio 2 65
21:30-23:00 ”Late Night” Drop in (erillisen aikataulun mukaan) (keskitaso, jatkotaso) vaihtuva Studio 2

Lauantai

Aika Tunti Opettaja Sali Nro
10:00-10:45 Mini&Me (1-3v vanhemman kanssa) (avoin) Nina Elonsuo Studio 1 69
11:00-11:45 UMC DanceKids 3-4v (avoin) Nina Elonsuo Studio 1 70
11:00-12:00 Acrobatics yli 13v (avoin) vaihtuva Studio 3 78
11:00-12:00 Hip Hop 7-9v (keskitaso) Jonna Malinen Studio 2 74
12:00-12:45 Power (avoin) vaihtuva Studio 3 79
12:00-12:45 UMC Dancekids 5-6v (avoin) Nina Elonsuo Studio 1 71
12:00-13:00 Katutanssi Kisaryhmä Lapset (suljettu ryhmä) Jonna Malinen Studio 2 75
12:45-13:30 Body & Mind (avoin) vaihtuva Studio 3 80
12:45-13:45 Jazz / Show 7-9v (avoin) Nina Elonsuo Studio 1 72
13:00-14:00 Hip Hop 10-12v (keskitaso) Jonna Malinen Studio 2 76
13:45-14:45 Commercial Heels yli 13v (keskitaso, jatkotaso) vaihtuva Studio 3 81
13:45-14:45 Performing Arts Lapset kisaryhmä (suljettu ryhmä) Nina Elonsuo Studio 1 73
14:00-15:00 Commercial Adults yli 18v (avoin) Jonna Malinen Studio 2 77

Sunnuntai

Aika Tunti Opettaja Sali Nro